HISTORIA

BiOMill SA

Jest częścią Grupy Fenaco i zatrudnia około 20 wybitnych specjalistów z zakresu weterynarii, zootechniki i technologii żywienia. Firma od wielu lat, nieustannie zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i sprzedażą profesjonalnych programów żywieniowych dla małych zwierząt. Siedziba spółki znajduje się w miejscowości Herzogenbuchsee, w Szwajcarii.

Marka BiOMill już w 1950 roku była rozpoznawana i kojarzona wyłącznie najwyższej jakości karmami, co w krótkim czasie zaowocowało jej obecnością i rozwojem na wielu wyspecjalizowanych rynkach europejskich.
W 1972 roku, Jacques Bougnion, wówczas dyrektor generalny Moulin de Ganges SA, który był wielkim pasjonatem zwierząt i miłośnikiem psów, jako pierwszy człowiek w Europie wdrożył do produkcji karmy technologię ekstrudacji. Dzięki tej strategicznej decyzji diety BiOMill stały się ponadprzeciętnie strawne, wyjątkowo przyswajalne i jak nigdy dotąd odżywcze. Od tamtego czasu Klinika Weterynarii w Bern regularnie rekomenduje je zwierzętom z problemami trawiennymi, uznając karmy BiOMill na rynku szwajcarskim za jakościowo niedoścignione.

Wielki sukces jaki odniosły na początku lat 70 – tych ubiegłego stulecia formuły żywieniowe dla psów, stał się inspiracją do rozpoczęcia prac nad projektami jeszcze bardziej zaawansowanych receptur. Celem stało się stworzenie zestawu różnych karm, zaspokajających indywidualne zapotrzebowania organizmów psów różnych ras, w różnym wieku i o różnej aktywności. Narodziła się również koncepcja powołania do życia diet dedykowanych kotom. To właśnie wtedy powstał pierwszy kompletny program żywieniowy dla psów i kotów – BiOMill CLASSIC.

Kolejny sukces jaki przyniosła firmie BiOMill linia Classic, przyczynił się do dalszego, dynamicznego rozwoju prac nad jeszcze bardziej zaawansowanym projektem przedsiębiorstwa. Wkrótce w oparciu o najwyższy poziom wiedzy, technologii i wieloletnie doświadczenie powstała linia HIGH PREMIUM, dzisiaj znana jako SWISS PROFESSIONAL.

Aktualnie linia SWISS PROFESSIONAL, dzięki swojej popularności i pozyskanemu zaufaniu,

produkowana jest w kilku miejscach na świecie. Najwyższą jej jakość gwarantuje oryginalna receptura, wyselekcjonowane składniki i precyzyjnie określony proces produkcji.

Dzisiaj karmy dla psów i kotów oferowane na terenie Unii Europejskiej, wytwarzane są we współpracy z włoską firmą rodzinną, która została przygotowana do budowy i eksploatacji zakładu produkcyjnego zgodnie z określonymi wymogami stawianymi przez BiOMill SA.

BiOMill SA gwarantuje powagą przedsiębiorstwa, że wszystkie programy żywieniowe sygnowane logo BiOMill SWISS FORMULA, zostały opracowane przez laboratoria firmy BiOMill z siedzibą w Herzogenbuchsee, w Szwajcarii.

Produkcja karmy BiOMill jest realizowana zgodnie z oryginalnymi recepturami, na bazie składników pochodzenia wyłącznie szwajcarskiego, w oparciu o najnowszą technologię wytwórczą i pod bezpośrednim nadzorem i kontrolą pracowników firmy BiOMill SA.

Wytwarzanie karm BiOMill odbywa się wyłącznie w oparciu o autorskie receptury i pod bezpośrednią kontrolą pracowników firmy BioMill